Kalıcı Makyaj

Home / Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj uygulamaları olarak microblading, dudak kontürü işlemlerimiz, ayrıca; ipek kirpik, kirpik lifting, kalıcı oje, protez tırnak, manikür – pedikür hizmetlerimiz de sanatkar uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

MICROBLADING KIL TEKNİĞİ

Altın oran kaş ölçüsü alındıktan sonra, kişiye özel microblading iğne ile uygulama yapılır. Kişiye uygun kaş rengi kaş renk tonu seçilip, kıl tekniği ile doğal kaş görüntüsü sağlanır. 1 hafta ara ile kaşın iyileşmesi ve boyanın emilimini takiben işlem 3 seans tekrarlanır.

Nasıl göründüğümüzü, genel havamızı en az saçlar kadar etkileyen kaşlarında şekli ve rengi önemlidir. Yüzümüzün, simamızın, çevreden algılanış şeklimizin anahtarlarından birisi de kaştır. Kaş renginin, modelinin yüz şekline ve ten rengine uyumlu olması daha estetik, genç ve canlı görünmeyi sağlar.

DUDAK KONTÜRÜ

Daha hacimli, daha iri dudak isteyenler ve dudak kenarında ki pigmentleri kaybedenler için harika bir uygulamadır. Üzerine isterseniz yine ruj kullanabilirsiniz. Su, deniz, yağmur gibi durumlardan etkilenmez. Dudağın emilim durumuna göre 10 ara ile 3 seans sürebilir. Dipliner ve eyeliner uygulamaları da mevcuttur.

KALICI MAKYAJIN ÖMRÜ NEDİR ?

Bu ömür boyu kalıcı değildir. Bu yönü ile de avantajlıdır, çünkü aynı görüntü ömür boyu taşınmak istenmeyebilir.  Etkisi geçen kalıcı makyaj istendiği zaman tekrar yapılabilir. Boyanın kalıcılık süresi  1-2,5  yıl arasındadır.

KALICI MAKYAJ BOYASININ ÖZELLİKLERİ

Kullanılan boyalar dünya sağlık örgütü onaylı, %100 hipoalerjik bitkisel kök boyaları olup kanserojen içermemelidir. Bu boyalar uygulandığı noktadan farklı bölgeye yayılmayan, sonradan renk değiştirmeyen boyalardır.  Farklı yöntemlerle, uygun olmayan boyalarla yapılan ve doğal durmayan kalıcı makyaj kişileri sosyal hayattan uzaklaştırmakta ve renk değişiklikleri yaşanmaktadır.

KALICI MAKYAJ KİMLER İÇİN RİSKLİDİR ?

Keloid oluşumuna açık cilt yapısına sahip kişilerde, sedef ve liken planus gibi cilt hastalığı olanlarda kalıcı makyaj önerilmemektedir.

Hatalı kaş silme işlemi hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

İşlemlerimiz hakkında daha fazla bilgi, ücretsiz cilt analizi ve randevu için 0232 227 81 81 ve 0506 999 10 11 numaralı telefonlarımızı arayabilir ya da yandaki WhatsApp hattımıza yazabilirsiniz.

1
Merhaba, bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by